KURUCULARIMIZ

Saim ALTUNBAŞ

Kayseri Bünyan’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Bünyan’da, lise öğrenimini Kayseri Taş Mektep’te tamamladı. 1969 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu.

Milli Türk Talebe Birliği’nin çeşitli kademelerinde görev yaptı. Bir sene öğretmenlik yaptıktan sonra T.C. eski Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın özel kalem müdürlüğü görevine getirildi. Daha sonra iş hayatına atılarak 1977’de Kırıkkale’de Türkiye’nin ilk tarım aletleri fabrikası TARMAKSAN’ı kurdu. 1985’te dönemin Ticaret ve Sanayi Bakanı Kemal Cantürk tarafından tarım makinelerinde en çok ihracat yapan firma ödülünü aldı.

1987’de Turaç Av ve Spor Limited Şirketini, 1991 yılında Oku Eğitim Öğretim A.Ş. Çağrı Okulları’nı, 1993 yılında Hedef Radyo’yu, 2009 yılında Çankırı’da teşvik belgeli mühimmat fabrikasını, 2010’da Altunbaş A.Ş.’yi, 2016 yılında TSA Savunma A.Ş.’yi kurdu. Evli ve beş çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

Nuran ALTUNBAŞ

Malatya’nın Darende ilçesinde doğdu. Darende’de Cumhuriyet İlkokulu’nu, Ankara’da Cebeci Ortaokulu’nu bitirdikten sonra Kurtuluş Lisesi’nde lise öğrenimini tamamladı. Lise öğrenimi bittikten sonra Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni bitirdi.

Diyanet İşleri Başkanlığında vaize olarak görev yaptı. Daha sonra görevinden ayrılarak Muradiye Kuran Kursu’nda 8 yıl yöneticilik yaptıktan sonra 1985 yılında Muradiye Vakfı ile Muradiye Kız Lisesi’nin kuruluşunda yer aldı. 1990 yılında görevinden ayrılarak 1991 yılında Çağrı Okulları’nı “Özel Çağrı Kız Lisesi” adıyla açtı. Halen Özel Çağrı Okulları Kurucu Genel Müdürlüğü görevini sürdürmektedir. Birçok vakıf ve derneğin kuruluş ve yönetiminde bulunan Altunbaş: ‘’Benim hayatımda ÇAĞRI’NIN, ÇİÇEĞİN ve de ÇOÇUĞUN önemi çok büyüktür.’’ diyerek milli ve manevi değerlerine sahip binlerce gencin yetişmesinde öncülük etmiştir. Evli ve beş çocuk annesidir.