ULUSLARARASI BİLİM OLİMPİYATLARINDA FİNALDEYİZ

Yeni Microsoft Publisher Belgesi (3)

ÇAĞRI’NIN DEĞERLİ KÜÇÜK MUCİTLERİ

Uluslar Arası Türk Dünyası Bilim Olimpiyatı’na 1.000 (Bin) üzerinde proje başvurusu yapıldığı bu proje olimpiyatının ilk defa yapılmasına rağmen ülkemizde ve Türk Dünyasında büyük ilgi gördüğü yetkililer tarafından açıklanmıştır. 25 Nisan’da açıklanan ön eleme sonuçlarına göre  finale toplamda 100 proje seçilmiştir.
Okulumuzun 7/B sınıfı öğrencisi Yavuz İLBİLGİ ‘de finale kalacak öğrenciler arasında seçilmiştir.Kendisini tebrik eder. Finalde başarılar dileriz.
Okulumuzun ileri tasarım atölyesi öğrencileri bu yarışmaya toplamda 38 projeyle başvuru yapmıştır. Her hafta ürün tasarımlarını kendileri bizzat atölye saatlerinde yapmışlardır.Her bir öğrencimizin  fikirleri ve araştırmaları, hepsi bir birin den değerlidir. Çalışmalarından ve ilgilerinden dolayı öğrencilerimizi kutluyoruz. Önümüzdeki yıllarda, yapılacak yarışmalar için çalışmalarına devam etmelerini öneriyoruz.
Sergiye katılamayan, mucitlerimiz üzülmesin, Edison’un bile 999 çalışma yapmış ve nihayet başarmış olması, sizlere güzel bir örnek teşkil etsin. Geleceğimizin sizin gibi düşünen , araştıran, sorgulayan, merak eden küçük mucitlere, ihtiyacı olduğunu unutmayınız.