“BU GÜNÜMÜ SANA AYIRDIM” FARKINDALIK PROJESİ

“Bugünümü Sana Ayırdım” Farkındalık Projesi

 

Minik ellerin büyük düşleri var.

Bu düşleri paylaşma adına ailelerimiz Çağrı’daydı.

Belki de uzun zamandır hiç resim yapmamış olan velilerimiz çocuklarıyla beraber resimler yaptılar. Ebru teknesinin başında ruhun en derin noktasına ince ama anlamlı vuruşlarla dokundular. Seramik sanatçımız birbirinden güzel eserler sergiledi. Hatta bu seramiklerin üzerine minik eller ebru çalışması yaptılar. Bugünümü Sana ayırdım bir farkındalık günü olarak akıllarda kaldı. Çocuklarımızın bir yıl boyunca bütün branşlarda hazırladıkları çalışmaları sergilediler. Gözlemeler yendi çaylar içildi.
 Yurtdışından da misafirlerimiz vardı. Danimarka’dan bir grup eğitim platformu üyesi okulumuzu ziyaret etti. Çocuklarımızın özgün çalışmalarından çok etkilenmiş görünüyorlardı. Her projeyi çok itinalı incelediler bilgiler aldılar.
Çevre duyarlılığı adına yaptığımız projelere ek olarak yeşil alan çalışmalarımıza devam ettik. “Bugünümü Sana Ayırdım” etkinliğinde TRT Diyanet TV her zamanki gibi yine yanımızdaydı…
-Fidan diktik…
-Çevre temizliği yaptık…
– Öğrencilerimiz ağaç diktiler ve kamera karşısına geçip ekolojinin bozulmaması için neler yapmalıyız diye fikirlerini ileri sürdüler.
Babalarımızı unutmamız lazım işlerinden zaman ayırıp çocuklarının yanında yer aldılar. Onlarda annelerimiz gibi kalemi ellerine alıp mutluluğun resmini çizdiler.
 Bizler Çağrı Ailesi olarak müzik dinletisinden-seramik atölyesine, küçük mucitlerin tasarım sergisinden- Türkçe oyunlarına, ebru teknesinden -Tarihi diogramaya, hat sanatından – Ayetlerle ilim sergisine, Doğa ile iç içe temalı ağaç ekiminden-mekanik araba yarışına, önüm arkam sağım solum matematik tişört sergisinden- karikatür sergisine, yağlı boya sergisinden- eşsiz rehber temalı sergimize kadar bir çok alanda eserlerin sergilendiği bu günde bizi yalnız bırakmayan velilerimize teşekkür ediyoruz.