AYETLER IŞIĞINDA İLİM Seminerimiz

2013-2014 eğitim öğretim döneminde ortaokulumuzdan bir üst sınıfa mezun edeceğimiz 8. sınıf öğrencilerimizin bir dönemlik emeklerini sergilediğimiz “AYETLER IŞIĞINDA İLİM “ programımız yapıldı.
Çoğumuz biliriz ki güncelliğini kaybetmiş eski eğitim modellerinde öğretmenden beklenen; dersine girmesi, kendi branşıyla ilgili konuları öğrencilere ezberletmesiydi. Bu şekilde yapılan eğitimde tüm branşlar birbirinden kopuk, habersiz, bireysel olarak derslere devam etmekteydi.
Oysaki günümüz eğitim modelleri tüm branşların işbirliğine önem vermekte, branşlar arasında konuların transferi yapılmaktadır.
Çağrılılar olarak bizler; idarecisi, öğretmeni, velisi, öğrencisiyle eğitime yakışır tarzda tüm branşların ortak çalışması ile “AYETLER IŞIĞINDA İLİM SERGİSİ” düzenledik. Başlıca amacımız Kur’an mucizesini her dersin perspektifinden ayrı ayrı değerlendirmekti.
Bizler istedik ki gençlerimiz Kur’an-ı Kerim’i eskilerin hikâyelerini anlatan bir kitap zannetmesin. Sözlerin en güzelinin, en güzel olan aracılığıyla kendisine bildirildiğinin farkına varsın.